آخرین اخبار

خانه » اخبار استخدام » محقق شدن نیمی از نیاز معلولان در سال جاری

محقق شدن نیمی از نیاز معلولان در سال جاری
محقق شدن نیمی از نیاز معلولان در سال جاریReviewed by پشتیبان on Apr 14Rating:

محقق شدن نیمی از نیاز معلولان در سال جاری

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با ایجاد هماهنگی های بین دستگاهی می توان نیمی از مشکلات جامعه معلولان کشور را رفع کرد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد میدری، افزود: از آنجا که بسیاری از موسسات خیریه و داوطلبان خیر از نیازهای واقعی معلولان آگاهی ندارند در معاونت رفاه اجتماعی برنامه هایی جدید طراحی شده که با هماهنگی بین دستگاه های حمایتی نظیر هلال احمر و سازمان بهزیستی کشور نیازهای این افراد در سال ۹۴ پیگیری شود.
وی تصریح کرد: به نظر می رسد معلولان نیازمند از فقیرترین گروه های جامعه هستند. دسته ای از آنان که در خانواده های نیازمند زندگی می کنند مجبورند برای تامین وسایل توانبخشی به سازمان بهزیستی مراجعه و از ۱۷ گروه وسایلی که این سازمان در اختیار آنان قرار می دهد، استفاده کنند.
میدری ادامه داد: این وسایل شامل دستگاه های درشت نما، برجسته نگار و عصای ویژه نابینایان است که هزینه های بسیار سنگینی بر دوش خانواده ها می گذارد و به عنوان مثال باطری سمعک هزینه ای نزدیک به ۵۰ هزار تومان به طور ماهانه دارد. گرچه گذاشتن سمعک و کاشت حلزون اقدامی مثبت و ضروری است اما تامین هزینه های باطری برای این افراد هزینه های زیادی دارد که متاسفانه در سال های گذشته و سال جاری بودجه لازم برای تامین این نیاز تامین نشده است.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: برای مثال سالانه بیش از ۱.۵ میلیون باطری سمعک مورد نیاز است که در سال گذشته در استان تهران تنها ۶۰ درصد از این نیاز تامین شده است.
میدری گفت: برای حل این مشکلات هماهنگی های بین دستگاهی درسال جاری می تواند بخشی از این مشکلات رارفع کند اما با این همه نیمی از نیاز معلولان در سال جاری تامین خواهد شد با این شرایط معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان بهزیستی کشور برنامه های مهم رسیدگی به نیازهای معلولان را در سال جاری طراحی کرده که جزئیات آن بزودی اعلام خواهد شد.

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظر

ساخت سایت : عصر آسیا مجری طراحی سایت در اصفهان